Kullanıcı Adı
Şifre
  |  ?
ETKİNLİKLER / DUYURULAR
KATEGORİLER

 

•     METALDEN MAMUL ÜRÜNLER : “Endüstriyel Mutfak Ekipmanları”

•     ELEKTRİKLİ KÜÇÜK ALETLER : “Sürdürülebilir Çevre İçin Tasarım”

 

Her bir kategoride profesyonel ve öğrenci olmak üzere iki alt kategoride katılım gösterilebilir. Her bir alt kategori  için ayrı ayrı ödüllendirme yapılacaktır. 

Metalden Mamul Ürünler Kategorisi  : "Endüstriyel Mutfak Ekipmanları Tasarımı"

Tasarım önerisi  tek bir ürün olabileceği gibi,  birden fazla parçası olan bir ürün seti de olabilir. Tasarlanan ürünlerde gerekli olduğu durumlarda plastik, cam, porselen, tekstil gibi materyaller yan malzeme olarak kullanılabilir.

·         Endüstriyel Pişiriciler (fırınlar, ocaklar, tost ve ekmek kızartma makinaları vb…)*

·         Yardımcı Endüstriyel Mutfak Ekipmanları (dilimleyiciler, doğrayıcılar, kesiciler, mikserler, hamur yoğurucular, el gereçleri, diğer hazırlık ekipmanları)

*Kompleks tasarım önerilerinde iç aksama(mekanik aksam) ilişkin teknik çözümleme istenmemekle birlikte, tasarımın mevcut teknolojiler dahilinde üretilebilir olması beklenmektedir. (Gaz ve Elektrik gibi enerji kaynaklarına alternatif olarak sürdürülebilir enerji  kaynakları ile çalışan ürünlere yönelik tasarımlar önerilebilir)

Plastikten mamul ürünler kategorisinde bu yılın teması “Rattan Desenli Ürün Setleri” olarak belirlenmiştir. Tasarlanacak Ürün Seti önerisi her biri  tek başına işlevi olan en az 5 farklı üründen oluşmalıdır.

Rattan desenin orjinalliği değerlendirmede önem taşıyacak olup , desen detaylarının  başvuru paftaları  içerisinde sunulması gerekmektedir.

·         Mutfak ve Banyo Ürün Setleri (saklama kapları, çöp kutuları, çamaşırlıklar, sepet, bulaşıklık vb…)

Tasarlanan ürünlerde gerekli olduğu durumlarda, metal, cam, porselen, tekstil ürünleri gibi materyaller yan malzeme olarak kullanılabilir.

Elektrikli Ürünler Kategorisinde bu yılın teması yaşam alanlarına  yönelik “Sürdürülebilir Çevre İçin Tasarım” olarak belirlenmiştir. Bu kategoride çevre dostu, geri dönüşüm, enerji tasarrufu, tekrar kullanım, atık azaltma, uzatılmış ürün ömrü, çevre duyarlılığı, temiz su, hava kalitesi, alternatif enerji kaynakları gibi “Sürdürülebilir Çevre İçin Tasarım” temasına farklı açılardan yaklaşan konular kapsamında elektrikli ürün tasarım önerileri beklenmektedir.

 Konsept 2014 : “Zeka Geliştirici Oyuncak Tasarımı”

Tasarım önerisinin ana malzemesi metal ya da plastik olması koşulu ile tekstil ürünleri, ekolojik malzemeler, vb. yan malzeme olarak kullanılabilir. Yarışmaya elektrikli oyuncak tasarımları ile de katılım gösterilebilir. Tasarlanan oyuncağa ilişkin ambalaj tasarım önerisinin de   başvuru kapsamında sunulması gerekmektedir.