Kullanıcı Adı
Şifre
  |  ?
ETKİNLİKLER / DUYURULAR
İstanbul / Ankara /İzmir Workshop

 Tanıtım Videosu:  http://www.youtube.com/watch?v=Fe2FNIoO8vE&feature=youtu.be

 
İMMİB 2012 Endüstriyel Tasarım Yarışmaları kapsamında;
 
           Workshop
"Herkes İçin Tasarım/Design For All"
     Profesör Lena Lorentzen
İMMİB Endüstriyel Tasarım Yarışmaları kapsamında Mid Sweden University’den Prof. Lena Lorentzen yönetiminde “Herkes İçin Tasarım” konulu workshoplar İstanbul, Ankara ve İzmir’de devam ediyor.
 
Uluslararası rekabetin hız kazandığı bu dönemde, yaratıcı fikirlerin teşvik edilmesi ve özendirilmesi için İMMİB olarak Endüstriyel Tasarım Yarışmalarını sekizinci kez düzenliyoruz.
 
Yarışmaların bu yılki teması  “Engelliler, Yaşlılar ve Çocuklar İçin Tasarım”
Bu kapsamda Profesör Lena Lorentzen’ın yönetiminde düzenlenecek olan workshoplar ile tasarımcılara engelli yada yaşlı bir insanın günlük yaşam nesnelerini kullanırken ne gibi zorluklarla karşılaştığı deneyimletilerek, bu konuda yeni fikir bulma ve geliştirme yaklaşımları üzerine çalışmalar gerçekleştirilecek.
 
Etkinlik Takvimi
28 Eylül Cuma         : İstanbul Tasarım Haftası /Eski Şapka Fabrikası
29 Eylül Cumartesi : TOBB Ekonomi ve Teknoloji  Üniversitesi ANKARA
1 Ekim Pazartesi     : İzmir Ekonomi Üniversitesi İZMİR
3 Ekim Çarşamba   : İstanbul Teknik Üniversitesi İSTANBUL
 
 
Katılmak isteyenlerin etkinlik@immib.org.tr adresine, "çalıştayidw"-“çalıştayankara” gibi hangi workshopa katılacakları konulu bir e-postayla CV'lerini iletmeleri gerekmektedir. Katılım kontenjan ile sınırlıdır.
Etkinlik Saatleri: 10:00-16:00
Yönetici: Profesör Lena Lorentzen
Asistan: Tekmile Semra Şahin
 
 
*Profesör Lena Lorentzen
’Herkes İçin Tasarım’ konusunda uzman olan Profesör Lena Lorentzen, Mid Sweden Üniversitesi’nde bu alanda uluslararası master eğitimini yürütmekte ve akademik çalışmalarını sürdürmektedir. Lorentzen, düzenlediği çalıştaylar, konferanslar ve seminerler aracılığıyla farklı ülkelerde ’Herkes İçin Tasarım’i tanıtmaktadır. 1988 yılından bu yana endüstriyel tasarım konusunda danışman olarak çalışmaktadır. Şirketi, kar amacı gütmeyen, değişik tüketici ve engelli örgütlerinden ve endüstriyel tasarım odasından üyelerin bulunduğu Unicum - Nordic Design for All merkezinin bir parçasıdır. Unicum engelli insanlarla işbirliği yaparak, hükümetin, kurumların ve işletmelerin sundukları ürün, hizmet ve çevre koşullarını daha çok insana hitap edecek ve insanların hayat kalitelerini artırmalarını sağlayacak şekilde projeler aracılığıyla desteklemektedir.
 
 
**Tekmile Semra Şahin
Endüstriyel tasarımcı olarak çalışmakta ve aynı zamanda Herkes için Tasarım konusunda uzmanlaşmaktadır. Lisans eğitimini İstanbul Teknik Üniversitesi, Endüstri Ürünleri Tasarımı bölümünde tamamlayan Şahin, Mid Sweden Üniversitesi’nden ’Herkes İçin Tasarım’ alanında yüksek lisans derecesini almıştır.